דאטה סנטר משולב – אנגולה

הצורך

הקמת מרכז נתונים (DATA CENTER )עבור מדינה גדולה במערב אפריקה.
מרכזי נתונים לאחסון נתונים ויישומים קריטיים, הם חלק בלתי נפרד מכל ארגון ואחת מאבני הבניין המרכזיות של תשתיות ICT .
אנו ב DM מתמחים בתכנון ופריסה של פרויקטים מתכללים מתקדמים הכוללים פתרונות Tier III Data Center, המאפשרים זמינות גבוהה, גישה מהירה, ניהול יעיל וניצול אופטימלי של משאבים מחשוביים.
בנוסף אנו מספקים מתקנים פיזיים מתקדמים לאחסון ועיבוד נתונים קריטיים לארגון ואנשי המקצוע המיומנים שלנו, עובדים עם לקוחות כדי לשפר את הביצועים של המערכות והיישומים שלהם.

הפתרון

הפרוייקט כלל מערך של 20 ארונות, אחסון, וירטואליזציה, אנרגיה, מיזוג וקירור, גיבוי אנרגטי ועוד.
בסביבת הפרוייקט נבנה מרכז שירות לקוחות עם עשרות עמדות מצוידות בציוד תקשורת ומחשוב מתקדמים
כמו כן, נבנה מרכז שליטה ובקרה ואבטחת מידע לניהול יעיל ובטוח של מרכז הנתונים.
המרכז עצמו חובר התקשורת מהירה לשדרת האינטרנט ולמאות נקודות עבודה הפרוסות ברחבי המדינה.
להקמת הפרוייקט ולהבטחת שרידות ויעלות תפקודית לאורך שנים רבות נבחרו מיטב היצרים כגון: CISCO ,HP ,FORTINET ,DELL ,LG ,APC ועוד.

רכבת חדר בקרה

הקמת חמ"ל טכני

 

הצורך

על מנת לשמור על ביטחון נוסעי הרכבת ועובדיה, וכדי ליצור פעילות רכבות מדויקת ומקצועית יותר, הוחלט ברכבת ישראל להקים חמ"ל טכני ראשון מסוגו בארץ. הקמת החמ"ל יועדה לבניין המנהלה הממוקם בלוד ומטרתו לחבר בין מוקדי הרכבת השונים הפזורים ברחבי הארץ לכדי מוקד אחד.

הפתרון

תכננו ואפיינו את הפרויקט הייחודי וניגשנו לביצועו. 16 מוקדים העתיקו את מקומם ואנו ביצענו את המיתוג שלהם על ידי מערכות  IHSE. התקנו ריהוט איכותי ונוח של חברת RDI, התקנו קירות תצוגה חכמים, מערכות אודיו איכותיות ומתקדמות ומערכות שליטה ובקרה חכמות מבית חברת קרסטרון.

את המוקדים קישרנו ל- 4 חדרי תקשורת, בכל אחד מהם הותקנה מטריצה המקושרת למטריצות האחרות, מה שמאפשר להציג ולצפות באינפורמציה רחבה, המתייחסת לכל אחד מהמוקדים. בנוסף, ציידנו כל מוקד במסך מגע איכותי בעמדת האחמ"ש, המאפשר את ניהול התצוגות והחדר בהתאם להרשאות המוקד.

אנו גאים בהיותנו חלוצים בהקמת מרכז זה, שהנו חדשני והיחיד מסוגו בארץ.

רכבת PIS

הצורך

עד שנת 2010, הפתרונות שהוצעו על ידי חברות טכנולוגיות לטובת תצוגת לוחות זמנים ומערכות כריזה בתחנות, היו פתרונות ידניים וחצי אוטומטיים. פתרונות אלה הצריכו ביצוע פעולות ועבודה אנושית רבה והיו חשופים לכשלים ותקלות רבים בשל כך.

על מנת לשפר את תצוגת לוחות הזמנים ומערכות הכריזה בתחנות ולהפחית בכוח אדם ובתקלות, עלה הצורך להקים מערכי מחשוב ויישומים אוטומטיים שיתנו מענה איכותי לכל אלו.

הפתרון

בשנת 2010 הקמנו מערך מחשוב מתקדם ואוטומטי ב- 3 אתרי רכבת ישראל ברחבי הארץ. לשם כך הותקנו למעלה מ- 1,000 מסכי לד ומסכי טלוויזיה ב- 70 תחנות רכבת. האתרים מגבים אחד את השני וכוללים סביבת בדיקות.

מערך מחשוב זה הינו אוטומטי לחלוטין, מקושר למערכות המידע התפעוליות של הרכבת וכולל ביצוע כריזות אוטומטיות המושמעות בכל תחנה בהתאם לתנועת הרכבות הקיימת בה. מערך זה חוסך בכוח אדם רב ויוצר תצוגות לוחות זמנים ומערכות כריזה מדויקים ביותר.

כי"ל, תרכובות ברום

הקמת חדר בקרה מרכזי

 

הצורך

חברת תרכובות ברום מקבוצת כי"ל עוסקת בייצור מוצרים מברום. מפעל החברה מפיק כשליש מכלל המתיל ברומיד המופק בעולם. ככזה, המפעל נדרש לחדרי בקרה מתקדמים ומוקפדים עבור בקרה יעילה על תהליכי עבודה, שימוש אופטימלי בכוח האדם והגדלת השרידות והיתירות של המערכת.

על מנת ליצור חדר בקרה העונה על דרישות אלה, הגדרנו צרכים ברורים בהם: צמצום כל חדרי הבקרה לכדי יצירת חדר בקרה מרכזי, הרחקה של כל מחשבי הייצור לחדר בקרה מרכזי אשר ישלוט בכל תהליכי המפעל ויאפשר לכל מפעיל להתחבר לכל מחשב. בנוסף, עלה הצורך בריהוט ארגונומי המותאם לעבודה מאומצת סביב השעון ויצירת תמיכה במערכות יצור מורכבות.https://www.high-endrolex.com/5

הפתרון

לכל צורך שהגדרנו, סיפקנו פתרון איכותי ומתקדם. התקנו מטריצת KVM בהרחקה אופטית של חברת IHSE לצורך חיבור המחשבים המרוחקים לעמדות העבודה בחדר הבקרה. יצרנו פתרון של יתירות מלאה בתצורת Mission Critical, כך שגם במקרה של הפסקת חשמל בחדר בו מותקנת המטריצה, עמדות חדר הבקרה יעברו באופן אוטומטי לתצורת גיבוי. סיפקנו ריהוט ארגוני וארגונומי של חברת RDI המאפשר נוחות מרבית בסביבת עבודה מאומצת.

במסגרת הפרויקט חוברו כל ארבעת המפעלים לחדר הבקרה המרכזי אשר מנהל ומבקר את כל תהליכי המפעל באמצעות כוח אדם מופחת ובכך חוסך במשאבים רבים ומאפשר עבודה יעילה וטובה יותר.

SAP

הקמת חדרי ישיבות וחללי עבודה

 

הצורך

חברת SAP הינה חברת תכנה מובילה שמעניקה מגוון שירותים טכנולוגיים ועובדת עם ממשקים רבים. ככזו, החברה מקיימת ישיבות צוות, הנהלה ופגישות עסקיות המצריכות חללים מותאמים, המאפשרים ניצול זמן מיטבי. את זה נוכל לאפשר באמצעות תפעול חכם ופשוט של חדרי הישיבה
וחללי העבודה המשותפים.

הפתרון

על מנת לנצל את חלל משרדי החברה באופן הטוב והיעיל ביותר, יצרנו חדרי ישיבות חדשניים ומודרניים המשלבים טכנולוגיה חכמה ומאפשרים ניהול של מגוון סוגי הישיבות באופן מהיר, פשוט ואינטואיטיבי למשתמש. בנוסף יצרנו פתרונות AV חדשניים ומתקדמים לחדרי הישיבות ולחללי העבודה המשותפים, הקמנו אזורי כינוס חברתיים המאפשרים הצגת תכנים והתקנו מערכת אודיו והקרנה מקצועית ומתקדמת
אשר משפרת את חווית הנוכחים במתחם.

רש"ת

יצירת סביבת עבודה חכמה ויעילה

 

הצורך

רשות שדות התעופה אחראית על בינוי ופיתוח שדות התעופה בארץ, מחזיקה באחריות על תשתיות, מתח נמוך ושמירה מיטבית על
המרחב האווירי של ישראל.

אחריות רבה כל כך מצריכה ניהול יעיל ומתקדם, זאת בסיוע חדרי בקרה לשליטה, הפעלה וניהול של מערכות, ניהול ישיבות תקינות ורציפות באמצעות אבזור חדרי ישיבות במערכות מולטימדיה מתקדמות ותכנון, אספקה והתקנה של עמדות מאובזרות בריהוט איכותי ונוח
המותאם לעבודה מאומצת 24/7.

הפתרון

על מנת לתת מענה איכותי, מדויק ובטיחותי לצורכי הרשות, תכננו, אפיינו והקמנו חדרי בקרה חכמים המאפשרים שליטה על מחשבים מרוחקים באמצעות מטריצות חכמות מסוג  KVM. מיקמנו את כל המחשבים בארון ציוד מרוחק שלא מפריע למפעילים בניהול השוטף וכך גם יצרנו פתרון לבעיית אבטחת המידע, על ידי נעילת הגישה למחשבים והרחקתם מגורמים אשר יכולים להוות איום על ציוד המחשוב והמידע הטמון בו.

נוסף על כל אלו התקנו בחמ"ל ובחדרי הישיבות מערכות מולטימדיה חכמות המופעלות באמצעות צגי מגע ומאפשרות תפעול מלא של החדר וניהול תקין ורציף של ישיבות באופן פשוט, מהיר ונוח לשימוש. נוסף לאלו, התקנו בחללי הרשות עמדות עבודה מאובזרות בריהוט איכותי שיוצר סביבת עבודה נוחה לעובדים לאורך כל שעות היממה.

בנק ישראל

הצורך

בחדרי הישיבות של בנק ישראל מתקבלות החלטות דרמטיות, נרקמים שיתופי פעולה, נקבעות אסטרטגיות לעתיד כלכלת ישראל. לכן, כשבנק ישראל פנו אלינו בבקשה לחדש את חדרי הישיבות שלהם ולהפוך אותם למתקדמים, חדשניים ונוחים יותר, בחנו ותכננו באופן קפדני את צרכי הבנק והגדרנו מטרות ברורות: יצירת חללי עבודה משותפים, חסכון בזמן תפעול הישיבות והתקנת ריהוט ייעודי לחדרי הבקרה, המתאים לעבודה סביב השעון.

 

הפתרון

לכל צורך שהגדרנו מצאנו את הפתרון הטכנולוגי והמתקדם ביותר. פתרון שעונה על הצורך באופן מדויק. שילבנו פתרונות חדשניים לחדרי הישיבות, התקנו מערכת מולטימדיה הכוללת מסכי מגע באמצעותם ניתן לשלוט על חדרי הישיבות, התקנו מסכים מקצועיים המתאימים לעבודה מאומצת וממושכת ושילבנו ריהוט ייעודי איכותי בחדרי הבקרה.

באמצעות כל אלו יצרנו חדרי ישיבות חכמים, יעילים יותר ופשוטים לתפעול.

מנהל התכנון

הצורך

מנהל התכנון עמד בפני מעבר לבניין מרכזי חדש הממוקם בירושלים. פעילותו הענפה והמשמעותית,כגורם האחראי על גיבוש מדיניות תכנון ארצית, וניהול 5 סניפים בפריסה ארצית, הצריכה תכנון קפדני של הבניין, באופן שיענה על צרכים מגוונים.  אנו נקראנו על מנת לתכנן ולהקים את מערכות המולטימדיה ברחבי הבניין החדש, תוך שילוב מערכת הצבעה ושילוט דיגיטלי ברחבי הבניין כולו. בנוסף, נדרשנו לסוגיית אבזור חדרי הישיבות במערכות מולטימדיה מתקדמות ויצירת האפשרות הטכנולוגית לקיום שיחות וידאו בין המחוזות השונים.

הפתרון

לאחר הגדרה מדויקת של צרכי הלקוח, תכננו והקמנו מערכות מולטימדיה חכמות ומתקדמות אשר פוזרו ברחבי הבניין החדש, בחדרי המנהלים, בחדרי הישיבות, באודיטוריומים, בחדרי הוועדה ובחדר המליאה. במערכות שילבנו גם מערכת הצבעה ושילוט דיגיטלי איכותי, יכולות שליטה, הגברה והצגת מידע על מסכים ומקרנים.

אבזרנו את חדרי הישיבות במערכות מולטימדיה מתקדמות המאפשרות ניהול תקין ורציף של הישיבה באמצעות מסכי מגע.

בחדרי הישיבות המרכזיים ובחדרי הוועדות והמליאה, התקנו צגי זימון המקושרים ל-EX של הלקוח, לצרכי ניהול, מידע ותזמון הישיבות.https://www.high-endrolex.com/3

בחדר המליאה התקנו בנוסף מערכת הצבעה ייחודית, הכוללת עמדות הצבעה אליהן מגיעים המשתתפים בישיבה עם כרטיס אישי המאפשר זיהוי במערכת. המערכת מפיקה דו"חות וגרפים המתייחסים לתוצאות ההצבעה.

כנסת ישראל

הקמת חדרי ישיבות מתקדמים

 

הצורך

בפרויקט זה נדרשנו לשדרוג והקמת חדרי הישיבות וחדרי ועדות הכנסת, במטרה להפוך אותם לטכנולוגים יותר, מתקדמים יותר ונוחים לתפעול. עד לביצוע הפרויקט, חדרי הישיבות בכנסת פעלו עם מטריצה ומצלמות בשיטה אנלוגית, השתמשו במוצרים בעלי רזולוציה נמוכה שסיפקו חווית משתמש מסורבלת ומיושנת.

הפרויקט כלל שדרוג של 15 חדרים בהם הותקנו פתרונות טכנולוגים מתקדמים שאיפשרו לשנות באופן מהותי את חווית המשתמש ואת יעילות השימוש בחדרים, לטובת כל המשתתפים.

הפתרון

את תכנון הפרויקט והפתרונות הטכנולוגיים ביצענו בשיתוף עם חברת קרמר הישראלית. מכיוון שמדובר בפרויקט לאומי, בחרנו בחברה ישראלית, מובילה ומתקדמת. ביחד יצרנו והתאמנו את הפתרונות הטכנולוגיים המתקדמים ביותר לפרויקט, תוך מתן מענה מלא לכל התרחישים האפשריים עמם הכנסת עשויה להתמודד והתייחסות מלאה לכלל הדרישות הייחודיות הנובעות מאופי המקום. לוח הזמנים הצפוף חייב אותנו בביצוע עבודה מאומצת במיוחד ובהקמת כל חדרי הוועידות בתוך שבוע בלבד.

מלבד החלפת המטריצות וצגי המגע, שדרוג החדרים כלל התקנה של 60 מצלמות ו-15 מטריצות מודולריות מתקדמות, עשרות רמקולי תקרה ומקרן איכותי וחדשני.

הודות לטכנולוגיות המתקדמות שהתקנו בכנסת, ניתן לקיים שידורים איכותיים מחדרי הוועידות, ואלו מועברים היישר לרוץ הכנסת, לסטרימינג ולעשרות אלפי ישראלים.

משרד החינוך

אתגרי הלקוח

הקמת מרכז חדשנות למשרד החינוך והעברת קורסים והשתלמויות לעובדי הוראה בנושא של חדשנות.

 

הצורך

הקמת חדר מולטימדיה עם אבזור של פריטים בחזית הטכנולוגיה הקיימת שבאמצעותה ניתן להעביר מסרים והרצאות בנושא למידה וחדשנות ברשת. חדר רעיונות  – חדר שיאפשר לקיים ישיבות של קבוצות עבודה קטנות – לפתח רעיונות לחשיבה מחוץ לקופסא.

 

הפתרון

תכנון והקמה של חדר חדשנות מאובזר במסכי מגע לשליטה וזימון חדרים, וידאו קונפרנס על עמדה ניידת, שילוט דוגיטלי באמצעות נגן, מסך מגע 65 מקרן לייזר, כל החדר הוקם בעיצוב חדשני ופונקציונלי ובתכנון מולטימדיה שמאפשר סידור של החדר בתצורות שונות ומגוונות. חדר רעיונות באיבזור של צגי שליטה לבקרה וצג שליטה לזימון חדרים בשילוב מסך מגע 65 אינטראקטיבי .

במסגרת הפרויקט שהוקם שולבו מערכות מולטימדיה רבות שמשמשים כיום כפתרון עבור משרד החינוך בשאר האתרים בפריסה ארצית.