סיפורי הצלחה

היכל הזיכרון

הצורך

היכל הזיכרון הממלכתי לחללי מערכות ישראל, שנחנך ביום הזיכרון תשע"ז בהר הרצל, מבטא את הכבוד, ההוקרה והמחויבות שרוחשים המדינה ואזרחיה לנופלים במערכות ישראל.

לכבוד היה לנו לבצע בפרויקט לאומי חשוב זה את עבודות התקשורת, המחשוב, אבטחת המידע, פיתוח האפליקציות, המולטימדיה והאינטגרציה ביניהן. מטרת הפרויקט הייתה לאפשר למבקר לחוות חוויה אישית וקולקטיבית של הנצחה. כדי לממש מטרה זו נדרשנו לפתרונות יצירתיים של שילוב מערכות מולטימדיה מתקדמות, במסגרת התכנון האדריכלי הייחודי של האתר, ליצור מערכת אוטומטית המתעדכנת באופן מתמיד מתוך מאגר מידע משתנה ולהנגיש את הזיכרון האישי והקולקטיבי באמצעות טכנולוגיה שיוצרת חוויה משמעותית.

הפתרון

השתמשנו במגוון פתרונות טכנולוגיים מתקדמים על מנת ליצור חווית זיכרון עוצמתית ומחברת. התקנו טכנולוגיה חכמה באמצעותה מדליקים נר באמצעים ויזואליים ביום נפילתו של כל אחד מהחללים. יצרנו מיצג שארכו 18 מטר ובו 6 מקרנים ומערכות סנכרון מתקדמות לאיכות תמונה אחידה ומושלמת. הקמנו מערכת איתור לבנה המאפשרת איתור חלל מבין כ-23,000 חללים המונצחים בהיכל. הוספנו מערכת מסונכרנת DB המציגה מדי יום את החללים שנפלו בתאריך זה.

לחוויית סאונד איכותית ונעימה התקנו מערכת מוזיקת רקע המלווה את המבקר לאורך ביקורו בהיכל. בנוסף, התקנו תשתית ומערכת אודיו – וידאו ייעודית לטקסים, שאינה נראית ואינה מפריעה למבקרים.

כל מערכות אבטחת המידע שהותקנו בפרויקט נבחרו בקפידה ועומדות בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

כדי לתת למבקר חוויה משמעותית במשך הביקור כולו וגם אחריה, יצירנו אפליקציה ייחודית למכשירים ניידים המלווה את המבקר עוד לפני הגעתו להיכל ועד לאחר הביקור.